asasasas

Savādāka Ziemassvētku eglīte

svadaka-ziemassvetku-eglite

Liela, vidēja vai maza eglīte vienmēr rada jauku Ziemassvētku noskaņu un es nevarētu iedomāties Ziemassvētkus bez tās. Arī šogad esam nolēmuši, ka mūsu māju rotās savādāka Ziemassvētku eglīte un man atkal bija lieliska iespēja tikt vaļā no veciem žurnāliem, reklāmas bukletiem un avīzēm, kas bija iekrājušies pa šo gadu. Lai gan ir vajadzīgs laiks un pacietība, lai šādu eglīti uztaisītu, tomēr rezultāts ir to vērts.

Ja arī tu vēlies, lai tavu māju rotāta šāda jauka, maza eglīte, tev būs vajadzīgs:

  • veci žurnāli, reklāmas bukleti, avīzes;
  • taisns koka zariņš;
  • kāda maza kartona kastīte;
  • biezs kartona gabals;
  • šķēres;
  • lineāls;
  • caurspīdīgā līmlente;
  • zelta krāsas aerosols un/vai mākslīgā sniega aerosols.

Sākam ar eglītes stumbru.
1. No pabieza kartona izgriežam kvadrātu 15×15 cm un tā vidū izveidojam mazu caurumu, kur iestiprināt koka zariņu. Koka zariņu nostiprināju ar līmlenti.
2. Tad kartona gabalu ar nostiprināto koka zariņu, ievietojam mazā kartona kastītē un arī ar līmlenti nostiprinām.
Koka zariņa vietā, piemēram, var izmantot bambusa iesmiņu. Tā kā man mājās nebija bambusa iesmiņu un negribējās pirkt veselu iepakojumu, tad izgāju ārā un noskatīju taisnu zariņu tā vietā. Kā arī kartona kastītes vietā var izmantot no veidošanas pastas izveidotu eglītes kājiņu.

svadaka-ziemassvetku-eglite

3. Tad sākas viens no laikietilpīgiem darbiņiem – avīžu, žurnālu u.c. makulatūras graizīšana. Lai eglīti varētu uzkonstruēt ir vajadzīgi dažāda izmēra kvadrāti. Eglītes apakšai izmantoju 16×16 cm lielus kvadrātus (apmēram kādi 100 gab.). Turpmākos kvadrātus samazināju par vienu centimetru, līdz kvadrāts sasniedza 4×4 cm izmēru un tad turpmākos kvadrātus samazināju par 0.5 cm līdz pdējais kvadrāts bija 3×3 cm liels.
Katra izmēra kvadrātu skaits bija atšķirīgs, galvenokārt skatījos kā eglīte veidojas, jo lielāka izmēra kvadrāti ir vajadzīgi vairāk un tad, kad izmērs paliek mazāks, tad arī kvadrātus vajag mazāk.

svadaka-ziemassvetku-eglite

4. Nākamais laikietilpīgais darbiņš ir tos visus iepriekš sagrieztos kvadrātus sakārtot uz koka zariņa, kā tas redzams bildē un lai eglīte būtu simetriska, tad pirms spraužam kvadrātus uz zariņa, vajadzētu atrast katra kvadrāta viduspunktu.

svadaka-ziemassvetku-eglite

5. Tāda izskatās gandrīz pabeigta eglīte, vēl tik atliek pielīmēt augšpusē zvaigzni un nopūst ar krāsu un/vai mākslīgo sniedziņu.

svadaka-ziemassvetku-eglite

svadaka-ziemassvetku-eglite
Ideja aizgūta no Martas Stjuartes raidījuma

4 thoughts on “Savādāka Ziemassvētku eglīte”

Comments are closed.