asasasas

Ķepainītis

kepainitis

Mana mīļāka bērnu dienu mantiņa bija tēta krusttēva dāvinātais rotaļu lācītis un pēc manām domām, tā vēl ir aktuāla dāvanam maziem un ne tik maziem jubilāriem arī šodien. Vienkāršākais veids ir ieiet veikalā un nopirkt, bet ja gribas kaut ko tiešām īpašu uzdāvināt, tad mazu ķepainīti var uzšūt arī mājās pats.
Es izmantoju auduma atgriezumus, kas mājās atradās. Tā kā visam ķepainītim man nepietika viena veida auduma, tad es kombinēju.

Pēc piegrieznes piegriezu visas nepieciešamās detaļas – 2 gab. galvas sānu malu detaļas, 1 gab. galvas vidus daļas detaļu, 4 gab. ausu detaļas, 2 gab. ķermeņa detaļas, 4 gab. kāju detaļas, 2 kāju pēdu detaļas un 4 roku – ķepu detaļas.
Tad visu šuvu kopā.

kepainitis

Galva – sašuvu kopā galvas sānu detaļas ar galvas vidus daļas detaļu, atstājot nesašūtu tikai apakšējo daļu pa kuru ievietot pildījumu.
Ausis – šašuvu kopā atstājot nesašūtu ausu apakšējo daļu.
Ķermenis – sašuvu kopā, atstājot nesašūtu tikai augšējo daļu pa kuru ievietot pildījumu.
Kājas – sašuvu kopā kāju sānu detaļas, atstājot nesašūtu nelielu gabaliņu sānos pa kuru ievietot pildījumu. Beigās piešuvu klāt pēdiņas.
Rokas (ķepas) – sašuvu kopā, atstājot nesašūtu nelielu gabaliņu sānos pa kuru ievietot pildījumu.
Tad visas detaļas izvērsu uz labo pusi un sapildīju ar pildījumu (izņemot ausis). Pildījumam izmantoju visādus auduma atgriezumus, bet var izmantot kāda veca apģērba gabala strēmeles.
Beigās sašuvu kopā galvu ar ķermeņa daļu; aizšuvu ķepām atstātos caurumus pildijumam un piešuvu klāt pie ķermeņa; piešuvu klāt arī ausis un uzšuvu degunu, acis kā arī uzsēju lentīti ap kaklu.

kepainitis

Tas ir arī viss, veiksmīgu dabošanos!

4 thoughts on “Ķepainītis”

  1. Pēdējā laikā tā sanāk, dzīvē ir vajadzīgi izaicinājumi kaut arī mazi. :D

  2. ō, paldies par lāčideju!
    būs vienam sīcim jāuztaisa. ;)

    cik ilgu laiku vajadzēja, lali tiktu pie šāda pinkas?

  3. Es viņu uztaisīju kādās 4-5 stundās (pa vidu arī šis tas cits tika padarīts). :)

Comments are closed.