asasasas

Iedzēla bite!!!

iedzela-bite

Gribējās paņemt samīļot minku, bet tā vietā mana pēda “samīļoja” biti un par minku es aizmirsu. Tagad ap bites dzēluma vietu ir apsārtums un nedaudz arī niez, tāda lokāla alerģiska reakcija, nekas bīstams kā būtu droši vien teikuši ārsti.

Meklējot internetā, kā tad šādās situācijās rīkoties, uzzināju sekojošu:
1. Kad iedzēlusi bite un dzēluma vietā ir palicis dzelonis, tad to ir nepieciešamas izraut ar pinceti vai ar nagu, bet ļoti uzmanīgi, lai nesaspiestu vēl vairāk indes maisiņu. Pēc laspenes dzēluma dzelonis nepaliek, tā vismaz raksta.
2. Tad pielikt aukstu kompresi, piemēram, kādu ledus gabaliņu (kas tika izdarīts manā gadījumā). Vēl lasīju, ka arī etiķa vai citrona sulas komprese, kā arī kādi atvēsinoši gēli palīdzot mazināt sāpes un arī tūsku.

Kā raksta Latvijas astmas un alerģijas biedrības mājas lapā, ja cilvēkam nav alerģisku rekaciju, tad sāpes un uztūkums pāriet pēc dažām minūtēm vai ilgst līdz vienai stundai. Tomēr ir cilvēki, kuriem āda uz kukaiņu dzēlumiem reaģē alerģiskāk un tad var parādīties apsārtums un nieze ap koduma vietu, kas jūtama vairākas dienas. Var būt gadījumi arī, kad viens mazs kukainītis izraisa vispārēju alerģiju un pa visu ķermeni parādās niezoši sārti plankumi, zarna trakta traucējumi, asinsrites traucējumi un pat elpas trūkums. Pie šādiem simptomiem un gadījumos, ja bite vai lapsene iedzeļ tuvu kakla rajonam vai mēlē ir jāmeklē medicīniskā palīdzība.

3 thoughts on “Iedzēla bite!!!”

  1. Nav jau tā, ka dzinos kaķim pakaļ, vienkārši neskatījos, kas zem kājām. :) Apsārtuma, uztūkuma un niezes vairs nav, tā kā pēda tagad ir sadakterēta.

Comments are closed.