asasasas

Veikali un to atlaides jeb neuzķeramies uz katra veikalnieka āķa!

Atlaides

Maz prieka ir no taupīšanas, bet neko darīt tādi laiki. Domājot par taupīšanu, brīžam kā tādas mazas zivteles uzķeramies uz veikalnieku veiksmīgi izmestā āķa – atlaidēm, labiem piedāvājumiem, spilgtāk izceltām cenu zīmēm, nemaz tajā brīdī nedomājot par to, vai mums maz tas ir tik ļoti nepieciešams un vai tiešām tas, kas ir izcelts ir arī par pazeminātu cenu.

Lai neuzķertos uz pārtikas mazumtirdzniecības veikalnieku āķa, būtu jāpatur prātā:

 1. Uz veikalu doties ar iepriekš sagatavotu iepirkuma sarakstu. Pieturoties stingri pie iepirkuma saraksta, samazinās iespēja nopirkt kaut ko lieku un nevajadzīgu, kā arī būsi nopircis(usi) visus nepieciešamos produktus, jo bez saraksta gadās arī šo to aizmirst un veikalnieki to tik vien gaida, kad tu pie viņiem atkal iegriezīsies, lai laipni tev nopārdotu vēl kādas lietas.
 2. Pirms iepirkšanās noskaidro cik naudas ir tavā maciņā vai bankas kontā, kā arī centies aptuveni noteikt cik būs vajadzīga nauda, lai iegādātos iepirkuma sarakstā minētos produktus un lietas. Tādejādi tu zināsi precīzi cik daudz naudas tev ir un cik daudz naudas tu vari iztērēt. Es piemēram cenšos, noteikt dienas limitu, ko drīkstu iztērēt par pārtikas precēm.
 3. Uz veikalu doties paēdis(usi). Cik ir gadījies, kad tu ieej veikalā ar manāmu izsalkuma sajūtu un nopērc vairāk produktu nekā ir nepieciešams un arī vēl papildus nopērc tādus produktus, kas ir ātri pagatavojami vai tikai uzsildāmi.
 4. Ja tavā iepirkumu sarakstā ir maz preču, tad ņem mazo groziņu, bet ja daudz – ratiņus. Iepērkoties ar ratiņiem un tajos ieliekot tikai dažas lietas, tev var rasties izjūtas, ka tu gandrīz neko neesi nopircis(usi) un tādejādi pats(i) sevi pamudini uz vēl kādu pirkumu.
 5. Izvairies no paletēm, jo uz viņām ne vienmēr ir labākie piedāvājumi, neslinko un aizej līdz konkrētai nodaļai un tur salīdzini cenas varbūt, ka nemaz nav tik lēti kā izliekas.
 6. Pievērs uzmanību produktu realizācijas termiņam, jo parasti veikalnieki pirmās izliek tieši tās preces, kurām ātrāk beigsies derīguma termiņš. Es parasti pērku tās preces, kas ir dziļāk plauktos saliktas. Nepievēršot uzmanību šai niansei, gadījies arī nopirkt produktus kuriem ir beidzies jau realizācijas termiņš.
 7. Paskaties arī zemāk par acu augstumā pieejamām precēm, jo zemāk ir izvietotas līdzīgas preces, līdzīgu kvalitāti un zemāku cenu. Nebaidies eksperimentēt, jo kas zina varbūt, ka lētāka prece nemaz nav sliktāka par to preci, par kuras zīmolu tu maksā.
 8. Seko līdzi savu patēriņa produktu un preču cenu izmaiņām. Ja veikalnieki kādai precei nosaka akcijas cenu, tad bieži vien viņi šo cenas starpību izlīdzina, to minimāli palielinot kādai citai precei.
 9. Seko līdzi akcijas preču piedāvājumiem citos veikalos. Daudzi cilvēki sūdzas par akcijas preču bukletiem pasta kastītēs, bet citreiz viņi var būt pat ļoti noderīgi. Ja tev ir informācija par to, kurā no veikaliem ir atlaides uz konkrētiem produktiem vai precēm, tu ar vēsu prātu vari izlemt cik nepieciešams šis produkts vai prece ir tavās mājās. Kā arī tev vairs nav jāskraida no viena veikala uz otru, lai salīdzinātu cenas, tu arī saudzē savu veselību, jo neatrodies stresa situācijā, kad tev ir jāizlemj vai tev to tiešām vajag vai nē.
 10. Veikalā spēj ātri novērtēt vai produkts/prece, kas ir ar atlaidi vai speciālais piedāvājums tiešām ir nepieciešama. Bieži gadās, kad ieraugām veikalā preci, kas mums mājās ir tikai pusē vai ir tikko attaisīta, ar atlaidi -10%, -20%, -30% instinktīvi to ieliekam savā iepirkuma grozā, nepadomājot vai tiešām tā mums tagad ir tik ļoti nepieciešama un vai atlaide ir tik nozīmīga, ka tagad bez domāšanas mums tā ir jāgrābj.
 11. Vislabākais censties izvairīties no iepirkšanās tieši pēc darba laika beigām vai pusdienas pārtraukumā, kad pie kases ir jāizstāv diezgan garā rindā. Veikalnieku mērķis ir tevi pēc iespējas ilgāk noturēt veikalā, tādejādi palielinot iespēju, ka tu vēl impulsīvi aiz garlaicības nopirksi kādu našķi, košļājamo gumiju, atspirdzinošu dzērienu, avīzi, žurnālu vai vēl ko citu, kas ir atrodams pie kasēm. Tāpēc varam nešausmināties, ka pusdienas laikā veikalā strādā tikai 2 kases un tev ir jāstāv garā rindā, tas viss ir ar nodomu darīts. Daudzi veikali piedāvā iespēju iepirkties līdz pat 22:00 vai 23:00 un tas nozīmē, ka tu pēc vakariņām vari aiziet pastaigāties līdz lielveikalam un nopirkt visu nepieciešamo nestāvot garās rindās.
 12. Nesteidzies ievietot pirkumus maisiņā, labāk paseko līdzi, kādu summu un kādus produktus kasiere izsit pirkuma čekā. Jo var gadīties, ka cena veikala plauktā īsti neatbilst cenai pie kases, vai kasiere, būdama tikai cilvēks, sajauc konkrēto tomāta vai ābola šķirni, tādejādi uz čeka tu lēto Spānijas tomātu vietā nopērc agros, bet padārgos Latvijas tomātus. Es piemēram ne tikai paņemtu to preci, kas it kā ir pielikta pie akciju cenu zīmes, bet arī salīdzinu svītru koda ciparus, lai būtu pilnībā pārliecināta, ka šī ir īstā prece, kas ir norādīta akcijas cenu zīmē. Var gadīties arī tā, ka pie akciju cenu zīmes ir novietoti citi tā paša zīmola produkti un tu neskatoties paņem tos, kaut gan tiem nav noteikta akcijas cena.
 13. Lielāku vērību pievērs tiem produktiem, kuru cenu zīmes ir atšķirīgā krāsā, vai vēstī uzraksts „speciāls piedāvājums”, „labs piedāvājums”, jo ne vienmēr tas nozīmē, ka šie produkti ir ar pazeminātu cenu, bet gan biežāk tas nozīmē, ka veikalnieki vēlas, lai tu šo produktus pamani.
 14. Ja maksā ar skaidru naudu, tad neatejot no kases pārbaudi vai tev ir izdots pareizs naudas atlikums un pēc pirkšanas pārbaudi vēlreiz čeku, jo kasierēm strādājot maiņu darbu iekrīt arī garās maiņas  un pēdējās darba stundās ir saprotams, ka cilvēks nogurst un nespēj vairs tik labi koncentrēties un izsekot līdzi visam.
 15. Uzglabā visus čekus, ko vēlāk varēsi izmantot, gan sastādot budžeta izdevuma daļu, gan pārbaudot interneta bankas izrakstus par veiktiem pirkumiem. Vienam manam draugam ir gadījies, ka viņam kādu tehnisku iemeslu dēļ no konta noņem dubultīgu naudas summu.
 16. Izvairies no pirkumiem, kurus pagaidām nevari atļauties, labāk nekārdini un nemoki sevi, bet iekrāj nedaudz naudiņas, lai vēlāk kāroto lietu varētu iegādāties.

6 thoughts on “Veikali un to atlaides jeb neuzķeramies uz katra veikalnieka āķa!”

 1. Tas, kursh shito uzraxtiija, ir vakar iznaacis no alas! Kaut ko jeelaaku es nekad muuzhaa neesmu lasiijis!
  “Veikalaa izmests aakjis?” – tu vnk esi stulba vai pensionaars!
  Tikai LV rodas taadi daunji kaa tu!

 2. Veikals mans draugs!

  šis lietotājs laikam tak ir klasiskais latviešu īgņa, garīgais urla :D

 3. Ļoti labs raksts! Visam pilnībā piekrītu, tajā uzskatāmi aprakstīti mazumtirgotāju izvietotie āķi pircējiem. Tiem, kas to apšauba, laikam nekad nav bijusi darīšana ar darbu veikalā. Pats esmu ilggadējs darbinieks tirdzniecībā un varu apgalvot, ka teiktais ir patiesība.

 4. Pati iepērkoties jau esmu pamanījusi vismaz daļu no šeit rakstītā. Pilnībā piekrītu rakstam!

Comments are closed.