asasasas

Kā vienkārši aprēķināt laukumu neregulārai ģeometriskai figūrai

Nesen radās vajadzība aprēķināt kāda zemes gabala laukumu. Zināms, ka figūra ir neregulārs četrstūris, malu garumi un aptuvenās aprises. Tad nu liku dienasgaismā veco ģeometrijas kladi un, atcerēdamies skolas laikus, sāku meklēt labāko metodi. Pēc brīža nonācu pie secinājuma – bez zināmiem leņķiem, laikam, tomēr, neizdosies  veiksmīgi izrēķinātu laukumu. Nākamais solis – Google. Pēc dažu mistisku formulu apskates uzdūros interesantai lapai – sketchandcalc.

sketch n calc

Šeit var ātri un vienkārši uzskicēt aptuveno figūru ar attiecīgajiem malu garumiem. Labajā stūrī uzreiz parādīsies figūras apkārtmērs un laukums. Jāņem gan vērā, ka aprēķins nebūs 100% precīzs, tas vairāk kalpos kā cipars ar ko salīdzināt, piemēram, mērnieka aprēķināto laukumu.

7 thoughts on “Kā vienkārši aprēķināt laukumu neregulārai ģeometriskai figūrai”

  1. Ar google earth to var precīzāk izdarīt, ja tas pleķis ir reālā dzīvē redzams.

  2. Nu nu.. ar mērnieku salīdzināt gan būs pagrūtāk.. aprēķinātās platības aptuvenā vērtība ļoti vnk nosakāma ar MicroStation.. iespēja par velti – MicroStation Powerdraft. Skati http://www.bentley.com

  3. Sveika Silva! Lietojot šo lapu, ir jāsāk ar pašas figūras uzzīmēšanu – uzspied vienreiz peles labo taustiņu un tad novelc līniju cik gara un kādā leņķī aptuveni ir nepieciešama.

Comments are closed.