asasasas

Dators no ASV ar eBay

laptopsJau pasen biju šad un tad ielūkojies ebay ar domu tikt pie kāda jauka Laptopiņa pa Amerikas cenu, tomēr, līdz šim nebiju spēris izšķirošo soli. Visvairāk atbaidīja atsauksmes internetā dažādos ebay forumos, it īpaši draugos, kur daudzi raksta par smagnējo pieredzi un atmuitošanas problēmām, sūtot dārgākas mantas no ne-ES valstīm.

Bet vienā jaukā dienā, īpaši daudz neprātojot iegāju, nosolīju un nopirku sev Laptopu no tālās ASV un viss tas bija daudz vienkāršāk, kā sākumā likās. Pierēķinot klāt pasta izdevumus un nodokļus, ietaupījums apm. 25%. Skeptiķi, protams, atgādinās, ka datora defektu gadījumā var sanākt problēmas ar garantijām un remontu, bet es kā optimists paļaujos, ka mani nekas tāds nenotiks :D un pagaidām datoriņš murrā kā mīlīgs minka.

Šeit daži padomi, kas varētu noderēt sūtot tehniku no ASV:

1. Pasaki pārdevējam, lai tas raksta uz pakas, ka dators ir lietots, cik lasīju forumos, nav īsti jēga norādīt, ka sūtījums ir dāvana, tas muitā vairs neiet cauri;
2. Cenu vēlams norādīt ap 250$, ja norāda zemāku, tad palielinās aizdomīgums;
3. Pasaki, lai pārdevējs neraksta konkrētu modeli, piemēram, lietots HP Laptops;
4. Sūtīšanas metode: USPS Priority Mail International, būs lētāk un paka atnāks tavā pasta nodaļā, nevis kaut kur mistiskā lidostas teritorijā, kur tev būs jāskraida un jāatmuito vairākas stundas pa dažādām iestādēm.

Mans Laptops atceļoja apmēram pēc 10 dienām, nodoklis bija jāmaksā tikai no 250$ + muita kādi padsmit lati. Vienkārši aizgāju uz pasta nodaļu un savācu, nekādas problēmas, nekādi jautājumi.

Pirku no wtfockers, ļoti profesionāls, visu varēja sarunāt.

11 thoughts on “Dators no ASV ar eBay”

 1. nafig nav jēgas noradīt, ka dāvana. es pirms kādiem gadiem 3 tā sūtiju kā dāvana uzn viss gāja cauri

 2. Šobrīd tiešām labāk norādīt ka lietots jo dāvanas tagad speciāli ver vaļā :D

  Un ar garantiju… Servicenet nodrošina hp datoru garantiju ražotāja defektu gadījumos…

 3. Paradokss- ja norāda, ka sūtījums ir dāvana, tad nodokļi jāmaksā sākot no 45EUR. Ja tas ir komercsūtījums, tad nodokļi jāmaksā sākot no 150EUR. Šī info ir no bukletiņa VID ofisā.

  Nodoklis sastāv no ievedmuitas nodokļa (jāmeklē preces TARIC kods un jāskatās pēc katalogiem) (0-15%) un pievienotās vērtības nodokļa (21%). Akcīzes precēm vēl klāt nāk akcīzes nodoklis.

  Par autora pieredzi- apsveicu ar veiksmīgu iznākumu. Pats gaidu no UK laptopu un tad jau redzēs kā izies man.

 4. Ja jau pārdevējs tik labs, ka visu var sarunāt, tad jau jāsarunā lai raksta uz pakas “Broken laptop for spare parts” un izņem ārā RAM moduli, iesviež viņu zem atmiņas vāciņa. Tad ja muita neticēs ka nestrādājošs – mēģinās ieslēgt a nekā – grab, nedarbojas :)
  Un cena 149 eur….

 5. Ir jau cool, ja atnaak. Man ar to pashu priority international, sutijums pazuda Polijaa kkur. Ta ka sutu regulari, tad varu pateikt, ka USPS kopsh pagajusha gada rudens strada ljoti zema limeni, ja butu alternatiivas ar tadu price, noteikti izveletos citu servisu. Piegades kavejas + 99% gadijumos pakas ir bojaatas.

 6. Nu jau tu pārspīlē biki, nevar būt, ka es tas 1 no 100, kam viss kārtībā atnāk. Neesmu tik veiksmīgs džeks :D

 7. Apsveicu ar veiksmīgu pirkumu. :)
  Es parasti visu pērku no Amerikas ēbaja un sasūtu uz adresi Čikāgā. No turienes vnk man radinieki visu sapako somās un atved bez problēmām. Iespējams ir ilgāk, jo nebrauc tik bieži, bet salīdzinājumā ar mūsvalstu cenām var ietaupīt līdz 50% dārgajām mantām un 80% lētajām un par tādām cenām esmu gatavs pagaidīt kādu mēnesi. :D:D

Comments are closed.