asasasas

Kā viegli noņemt kaļķakmens nogulsnes no tējkannas

Tipiska problēma elektriskajām tējkannām ir kaļķakmens nogulšņu veidošanās. Tās ir neglītas un, lejot ūdeni, reizēm atdalās, tādējādi sabojājot kāroto dzērienu. Kaļķakmens nogulsnes arī būtiski paildzina ūdens uzsildīšanas laiku, līdz ar to tiek patērēts daudz vairāk elektrības. Un nav noslēpums, ka tējkannas patērē ļoti daudz enerģijas.

Veikalos pieejami dažādi ķīmiski līdzekļi kaļķakmens noņemšanai, daži lēti un daži pat pārsteidzoši dārgi. Bet viens no efektīvākajiem, vienkāršākajiem un dabai draudzīgākajiem līdzekļiem ir visparastākā pārtikas citronskābe. Tātad, kas jādara:

1. nopērc vienu paciņu citronskābes (maksā ap 25 sant.);
2. ielej tējkannā nedaudz ūdens (apm. vienu krūzi) un piebier citronskābi;
3. liec vārīties. Kad ūdens ir uzvārījies, nedaudz sašļankā un atstāj uz pāris minūtēm (uzmani, ka kāds no mājniekiem neizdomā uztaisīt tēju no tā ūdens);
4. kārtīgi izskalo tējkannu un voilà, tā spīd un laistās kā jauna!

2 thoughts on “Kā viegli noņemt kaļķakmens nogulsnes no tējkannas”

  1. Paldies! Vienmēr biju lietojusi etiķi, bet tas drausmīgi smird-elpa raujas ciet…..Vai gludeklis nav mēģināts šādā veidā tīrīt?

  2. Sveika, Aira! Gludekli attīrīt gan nav mēģināts, bet pieļauju, ka nekas slikts nevar notikt. Galvenais atcerēties kārtīgi izskalot, pirms gludināt drēbes.

Comments are closed.