Grāmatas, pacietība, radošs gars un patika graizīt papīrus apvieno daudzus māksliniekus. Var tik apbrīnot to mākslinieku pacietību, kuri rūpīgi šņakājot grāmatas lapas ir izveidojuši pārsteidzošas skulptūras. Domāju, ka man šādas aktivitātes beigtos ar sabojātu grāmatu, kura vēlāk tiktu izmesta atkritumu spainī.
Viens no šiem pacietīgajiem māksliniekiem ir amerikānis Brian Dettmer. Studiju gados mākslinieks vairāk pievērsās gleznošanai, tomēr vēlāk viņa uzmanību piesaistīja grāmatu teksta un zīmējuma savstarpējās attiecības. Katrs mākslinieka darbs ir kā izpētes objekts, kur ar nažu, pincešu un skalpeļu palīdzību, graizot lapu pa lapai, viņš atklāj grāmatas un sava radošā gara patieso būtību.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
Savādākas, bet tik pat interesantas vecu grāmatu pārvērtības veic Brian Dettmer tautiete – Jacqueline Rush Lee. Katram viņas veidotam darbam ir simboliska nozīme un tas ataino pašas mākslinieces konkrētā laika posma izjūtas, jo kā saka pati māksliniece – uzsākot darbu, viņai ne vienmēr ir skaidrs priekšstats par to kāds būs gala rezultāts un tāpēc lielākoties viņa paļaujas uz savām izjūtām attiecībā uz pieejamiem materiāliem.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
Pēdējā, bet ne mazāk talantīgā angļu māksliniece Su Blackwell, kas ar saviem darbiem stāsta pasakas. Viņas galvenie iedvesmas avoti ir mežs, folklora un, protams, arī pasakas. Šī māksliniece rada brīnišķīgas trīsdimensiju diorāmas, kuras kā gleznas vēlāk ierāmē koka kastēs.
Fantastiski dizaini! Sveicināti suņuku cienītāji. Man būtu lūgums Jums atbalstīt jauno un domājams arī perspektīvo dizaineri – Jānis Peņģerots un manu dalību alus skārdenes etiķetes konkursā, ar mērķi iegūt balvu un iemantot savā īpašumā datordizainera svarīgāko instrumentu mūsdienīgu datoru, ar ko radīt fantastiskus dizainus, celt savu materiālo labklājību, celt savu valsti tā – ka pietiek pašam un varu palīdzēt vēl citiem.
vooooooooooooov
absolutely amazing!!!!!!!!!!!!!