asasasas

Saimniecībā noderēs

saimnieciba-noderes

Dzeramo ūdeni parasti pērkam 5 litru pudelēs, jo krāna ūdeni nav iespējams dzert – dīvains pēc garšas un arī pēc smaržas. Vasaras laikā ūdens tiek izdzert ātri un pāri paliek vien plastmasas pudele, kura bieži vien arī nonāk atkritumu kastē, tomēr ir dažādas iespējas, kā to lietderīgi izmantot un viena no tām ir uztaisīt tarbu dažādu lietu uzglabāšanai. Viss, kas tev ir nepieciešams, ir plastmasas pudele, audums, lenta, šķēres, diegi, šujmašīna, adatiņas, drēbnieka krīts, mērlente, lineāls, papīrs, zīmulis.

1. Sākam ar to, ka uz papīra apzīmējam apli ap pudeles dibenu.

2. Izgriežam piegriezni, uzliekam uz auduma gabala un izgriežam. Šādas detaļas ir vajadzīgas divas (atstājam arī vīles tiesu, aptuveni kādu 1 cm) – viena ārpusei un viena iekšpusei.

3. Tad izmēram pudeles apkārtmēru un nosakām vēlamo augstumu.

4. Iegūtos skaitļus uzliekam uz auduma (atstājot no katras malas vīles tiesu, aptuveni 1 cm) un izgriežam divas taisnstūrveida detaļas.

saimnieciba-noderes

5. Tad sašujam katru taisnstūrveida detaļu kopā, kā redzams bildē. Tās būs tarbas sānu malas.

saimnieciba-noderes

6. Kad sānu malas ir sašūtas, vienā atvērtajā galā piešujam klāt apļveida detaļas, kas būs tarbas dibens.

saimnieciba-noderes

7. Izvēlies, vienu no sašūtajiem maisiņiem, kuru liksi plastmasas pudelei pa virsu un augšējā daļā uztaisi vienu caurumu vai caurumiņus, pa kuru(-iem) ievērt lenti.

8. Tad atliek vienu pusi ielikt plastmasas pudelei iekšpusē un vienu pa virsu, nošūt augšējo malu, kā arī nošūt vīles, kur tiks ievērta lente. Tas arī viss.

Šādā tarbā var glabāt dažādas lietiņas pēc saviem ieskatiem, kā arī šādā tarbā tu vari pasniegt kādam jubilāram lielisku dāvanu.

4 thoughts on “Saimniecībā noderēs”

  1. nez.. parak smuki, lai liktu parasto 5 litru pudeli… baigi nosmeresies virtuve..

  2. Tas jau arī gluži nav domāts virtuvei, drīzāk kādām citām sīkām lietiņām mājā, piemēram, šūšanas piederumiem. :)

Comments are closed.