asasasas

Ķiršu ievārījums

kirsu-ievarijums

Šogad nolēmu, ka vajag izmēģināt spēkus ievārījuma vārīšanā un pie reizes izmēģināt DanSukker ievārījuma cukuru, jo vecāsmātes vārītie ievārījumi man vienmēr ir likušies dikti saldi.
Pirmais mēģinājums nebija visai veiksmīgs, bet otrais sanāca tīri labi. Otrajā reizē savārīju ķiršu ievārījumu. 1 kg ķiršu nomazgāju, izņēmu kauliņus un sablenderēju. Tad liku vārīties un kad masa jau sāka mest pirmo burbuli, piebēru cukuru un vēl pavārīju kādas minūtes 15 vai 20 ik pa laikam apmaisot. Pašās beigās ļāvu ievārījumam atdzist kādas 30 min., tad sapildīju tīrās buciņas un ieliku ledusskapī. Uz 1 kg ķiršu man vajadzēja tikai 500 g ievārījuma cukura, salīdzinot ar tradicionālo receptūru, kur uz 1 kg ogu ir nepieciešams 1 kg cukura. Ievārījums sanāca gards, bez sintētiskas piegaršas un pie reizes sanāca arī naudas ekonomija.
Uz cukura paciņas ir arī rakstiska pamācībā kā varīt ievārījumu. Kopumā man nav sliktas atsauksmes par DanSukker un iesaku izmēģināt arī citiem.

5 thoughts on “Ķiršu ievārījums”

  1. kapēc atdzesēt un tad likt burciņā ,var jau karstu saliet un kad padziest vāciņu virsū ,esgan pati karstai burciņai lieku vāku. Un kāda naudas ekonomija ,cik tas Dansukker maķsā

  2. Tā kā šī man ir tikai otrā reize, kad taisu ievārījumu, tad rīkojos tā kā bija minēts uz cukura paciņas. :)

  3. Ja pērc lētāko ievārījumu kurš izgatavots no 50 E vielām, tad ekonomija nesanāk, bet dabīgs ievārījums veikalā ir diezgan dārgs

  4. pamēģināju ķiršus divos katlos-vienu parasto,otru-dansuker.viens ievārījums smaržo,otrs-smird pēc sintētikas,kad atdzisa,garšo vairāk pēc ķīseļa,tādu tiešām labāk pirkt veikalā,nekad vairs nebojāšu ogas.viens labums tomēr ir no tā dansukera-smuka krāsa!

Comments are closed.