asasasas

Seko sev līdzi…

Ir 2 lietas, kas manā zāļu skapītī stāv: dators un interneta vads.

Tagad ir ļoti aktuāli izmantot digitālās vides resursus un parūpēties par sevi mazliet vairāk un ērtāk, kā to agrāk iespējams darīja mūsu vecāki. Tas ir vairākkārt pierādījies fakts uzņēmējdarbības vidē, ka ieviešot digitālas iespējas saziņai, uzskaitei u.tml, pieaug darba apjomi, to izpildes ātrums u.c. labumi. Tāpat digitālā vide šodien darbojas uz katru cilvēku atsevišķi.

Gribēju padalīties ar šo to, ko ikdienā esmu pasākusi izmantot, lai pasekotu līdz saviem izdevumiem ikdienā un mēģinātu novērtēt, kāpēc sanācis citreiz tērēt tik daudz vai tik maz?

1. Budžeta plānošana – visvienkāršākais MS Excell fails ar regulāro/neregulāro ienākumu un izmaksu sadalījumu pa mēneša dienām, ar atsevišķiem laukumiem komentāriem – kas tika pirkts, cik daudz, un iespējamiem skaidrojumiem, kāpēc un cik tas viss bija vajadzīgs. Piemērs budžeta plānam dots attēlā, un izskatās, ka es tikai par 20 Ls pārkāpju iztikas groza līmeni (40 Ls uz cilvēku):

budzets 1

2. Transporta izmaksu samazināšana, izmantojot gudros karšu pārlūkus, ko piedāvā, piemēram, SIA “Jāņa Sēta” ar projektu JS Baltija, kas rēķina izmaksas par ceļošanu pats, izmantojot dažādas grāmatvedības programmas, diezgan labi atvieglo dzīvi, jo atliek tikai atlikt maršutu un aidā, ripojiet cipariņi.. “Jāņa Sēta” diezgan nesen – vēl maija vidū konferencē “Soli Priekšā” stāstīja par savu projektu priekšrocībām, sīkāku informāciju var apskatīt konferences mājaslapā izvietotajā prezentācijā.  Tomēr es  gan vienkāršākiem un bezmaksas risinājumiem izmantoju – LĢIA karšu pārlūku, parēķinot attālumus, ko veicu ikdienas un izvērtējot, vai transports tur vispār nepieciešams. Attēlā:

karte 1

3. Tavs kalendārs – domāju daudzām sievietēm šis ir aktuāli un neviens nestrīdās, ka šie sieviešu cikla kalendāri ir vajadzīgi ne tikai sievietēm, bet arī viņu vīriešiem. Cik daudz problēmu nerodas dažādu psiholoģisku apsvērumu dēļ, ko piedzīvojam mēnešreizu laikā? Vai iespējams to kaut kādā veidā apiet to un mainīt garastāvokli, nepieļaut kļūdas, nepārtērēt naudu tur, kur tas nav vajadzīgs? Neiedziļinoties psiholoģijā, bet vienkārši zinot, kas Tevi sagaida rīt, saņemot īsziņas un atgādinājumus no sava kalendāra, ko var uzstādīt mājaslapā www.atceries.lv, tas ir vienkāršāk un ātrāk! Tāpat mājalsapa piedāvā vīriešiem savu versiju,  skatīt attēlā:

atceries 1

Tas ir tikai mazs uzaicinājums ikdienā lietot sev pieejamos resursus un pasekot līdzi sev un savai uzvedībai.. Var tiešām daudz ko jaunu uzzināt.. Un ietaupīt laiku, risinot dažādas problēmas, kas rodas, ja esi pārtērējies kaut kāda neizskaidrojama iemesla dēļ. Lai veicas!

4 thoughts on “Seko sev līdzi…”

  1. Ļoti vērtīgi padomi, es jau kādus divus gadus sekoju līdzi saviem izdevumiem un ienākumiem.
    Un pēc tam šausminos, kā var tik daudz tērēt benzīnam :)

  2. Budžeta plānošana ir laba lieta. Vismaz tagad zinu, kur mana nauda pazūd un mazāk iztērēju nevajadzīgām lietām. :)

Comments are closed.