asasasas

Sv. Birgitas klostera drupas

sv-birgitas-klostera-drupas

Esot Tallinā apskatījām arī Sv. Birgitas (angliski runājošās zemēs St. Bridget) klostera drupas, kas atrodas Piritas rajonā netālu no jahtu ostas. Citi tās sauc arī par Piritas klostera drupām.
Sv. Birgitas klosteris bija lielākais mūķeņu un mūku klosteris Livonijā un bija viena no vēlīnās gotikas stila celtnēm. Klosteri sāka celts 1407. gadā un to pilnībā pabeidza tikai 1436. gada 15. augustā, ko iesvētīja tā laika Tallinas bīskaps Henrijs II.
Saskaņā ar klostera noteikumiem, klosterī varēja dzīvot 85 cilvēki – 60 mūķenes un 25 mūki. Mūķenes un mūki dzīvoja atsevisķi nodalīti un pat meses laikā viņi neredzēja viens otru. Pēc noteikumiem, mūķenes un mūki varēja kontaktēties tikai īpaši izveidotās istabās, kur istaba tika nodalīta ar sienu, kurā bija izveidoti mazi lodziņi pa kuriem varēja nodot kādus nelielus priekšmetus un sarunāties. Šie lodziņi bija tik mazi,ka pa tiem pat nevarēja saredzēt otru cilvēku.
1575. gadā krievu armija nopostīja lielāko daļu Sv. Birgitas klostera un pilnībā nospostīja apkārt esošo ciemu. Tikai sākot ar 1934. gadu sākās sistemātiski arheloģiskie izrakumi klostera drupās un šo drupu pārvēršana par tūrisma apskates objektu.
Kā vēsta nostāsti, tad esot pazemes eja, kas agrāk savienoja Sv. Birgitas klosteri ar Tallinas vecpilsētu.
Tagad Sv. Birgitas klostera drupās katru gadu augusta mēnesī tiek rīkots Birgitas festivāls, kura ietvaros tiek rīkoti dažādi koncerti un operas, sīkāku informāciju var skatīties šeit. Kā arī blakus Sv. Birgitas klostera drupām tika uzcelts un 2001. gadā atklāts jaunais Sv. Birgitas klosteris.

Dažas bildes no klostera drupām:

sv-birgitas-klostera-drupas

sv-birgitas-klostera-drupas

sv-birgitas-klostera-drupas

sv-birgitas-klostera-drupas

sv-birgitas-klostera-drupas

4 thoughts on “Sv. Birgitas klostera drupas”

  1. šeit tiešām ir dikti jauki, pirms pāris gadiem paviesojāmies tur :)
    un tas blakus esošais skats ar jahtu ostu vispār fantastisks :)

Comments are closed.