asasasas

Vai e-cigarete ir kaitīga?

e-cigarette
Bilde: http://tobaccofreeaz.wordpress.com/2009/07/

Lai gan šie “nikotīna  puļķīši” tiek tirgoti jau vairākus gadus, tie tikai salīdzinoši nesen pievērsa manu uzmanību. Droši vien tāpēc, ka neesmu pārāk liels dūma cienītājs, ja nu vienīgi pa retam kādā saviesīgā pasākumā.

Pirms pāris dienām Delfi portālā izlasīju rakstu Deputāti rosina noteikt kārtību e-cigarešu tirgošanai. Raksta saturs apmēram šāds: uzdots Veselības ministrijai izstrādāt tiesisko regulējumu e-cigarešu izplatīšanai. Pagaidām nav īsti skaidrs, cik kaitīgs ir Latvijā salīdzinoši jaunais produkts – e-cigarete, tomēr ir pamatotas aizdomas, ka e-cigarešu reklamētāji stipri pārspīlē to nekaitīgumu un daudzās pozitīvās īpašības.

Izskatās gan, ka galvenā rūpe valdības vīriem ir par akcīzes nodokļa nepieciešamību, bet, ja tas kalpo augstāka mērķa sasniegšanai, proti, sabiedrības veselībai, protams, nodokli vajag piemērot.

Ziņkārības vadīts nolēmu nedaudz sīkāk papētīt, ko par e-cigaretēm raksta Rietumvalstu interneta portālos. Piemēram, Vācijas portālā sueddeutsche.de veselības speciālisti norāda, ka smēķējot e-cigareti organismā nonāk daudz vairāk, kā tikai nevainīgi ūdens tvaiki, piemēram, Propilēnglikola, Glicerīna un benzilspirta savienojumi. Nav arī skaidru datu par to, tieši cik daudz nikotīns tiek inhalēts. Tas ir bīstami, jo nikotīns, tomēr, ir un paliek bīstama narkotiska viela. Uzmanība tiek pievērsta arī situācijai, kas var rasties, ja e-cigarete nonāktu bērnu rokās, saldeni smaržojošie nikotīna kartridži var kļūt bīstami, ja tie tiktu norīti. Visai absurdi ir arī uzskatīt e-cigareti par palīgu smēķēšanas atmešanā, jo milzīgie nikotīna daudzumi, kas tiek ievadīti drīzāk varētu pastiprināt atkarību, nevis to mazināt.

Easyget.lv savukārt raksta, ka ASV pārtikas un narkotisko vielu aģentūra (FDA) ir veikusi testus un atklājusi, ka e-cigaretes satur kancerogēnu un vairākas toksiskas ķimikālijas.

The Korea times ziņu portāls raksta, ka sākot ar šo gadu ievērojami tiks paaugstināta nodokļu likme e-cigaretēm. Pēc vairāku gadu diskusijām tika nolemts, ka e-cigarete ir kaitīgs un atkarību izraisošs produkts, nevis otrādi.

Noslēgumā dažas internetā atrastas atsauksmes:

MarillionBerlin
Manam brālim vairākas reizes bija nikotīna reibonis, jo viņam nesanāca pareizi iestatīt kartridžu. Kopumā viņš bija neapmierināts un tas viss viņam galā izmaksāja dārgāk, kā parastās cigaretes. 

Pechvogl
Jau divus mēnešus esmu pilnībā neesmu smēķējis. Dzīvē jau vairākas reizes mēģināju atmest, tad aptuveni pirms gada nolēmu izmēģināt e-cigareti. Kad visu šo laiku biju smēķējis to un nolēmu pamēģināt pārtraukt, sajūta bija tieši tāda pati, kā mēģinot atmest parastās cigaretes, lai gan es jau mēnešiem smēķēju, it kā, beznikotīna kartridžus.
Es uzskatu, ka e-cigarete nav labākais veids kā atmest smēķēšanu. Tā ir bēgšana no vienas atkarības citā.

benny66
No savas pieredzes varu teikt (pats atmetu tikai ar trešo reizi), ja griba atmest smēķēšanu ir pietiekami liela, nav vajadzīgi nekādi palīglīdzekļi. Bet, ja griba ir vāja, nepalīdzēs arī tie.

e-cigarete
Bilde: http://www.notepad.lv/1530/e-cigarete/

8 thoughts on “Vai e-cigarete ir kaitīga?”

 1. Kādu laiku atpakaļ arī girēju pamēģināt, bet izskatās, ka arvien vairāk negatīvu ziņu parādās

 2. no vienas nepatīkami lasīt šādas ziņas, jo patiešām biju nolēmis iegādāties ecigareti lai atmestu smēķešanas…

  bet no otras puses domāju vai tik visi šie spriedelējumi par ecigarešu kaitīgumi nav gadījumā tabakas ražotāju apmaksāts PR, lai tie kas grib pīpot tomēr izvēlas parastās cigaretes, galu galā ja visi pīpos ecigaretes, tad viņiem viss bizness aizies pa pieskari, vai arī samazināsies pīpētāju skaits…

 3. Es piekrītu Jaunzelandes pētijumiem un viņi ir uzsākuši pētijumu par to, lai e-cigareti varētu pieskaitīt pie medikamentiem, lai atmestu smēķēšanu, un domāju drīzumā tas arī tiks paveikts!
  Viss par to liecina
  Zinu, kad arī Jaunzelandē ir e-cigaretes izgudrotāji un arī ražotāji!
  Viņu produktus var atrast
  http://www.thecigarete.com

 4. Smēķēju jeu 40 gadus un atmest netaisos. Bet pēdējo pusgadu mājās esmu pie televizora pārgājis uz e-cigareti. Māja vairs nesmird, klepus arī mazinājies.
  Kā smēķētājs varu teikt, ka pilnībā parasto cigareti neaizvieto, bet ļauj uzsmēķēt vietās un apstākļos, kur smēķēšana citādi nav iespējama vai rada lielas problēmas.
  Manuprāt, labs izgudrojums, kas mazina konfliktus starp smēķētājiem un nesmēķētājiem.

 5. Man liekas tik pat uzpušts burbulis kā kādreiz par udenspīpēm. Vnk visi latvieši tur augšgalā negrib ļaut nekam jaunam nomainīt veco, tāpēc spirinās.

 6. Esmu apmierinata ar e-cig,klepus beidzas,nesmird telpas,aritmija ar pargaja.Tie pretinieki e-cig.ir ieintresēti ,lai mazak cilveeku uz vinjaam paarietu,tas ir bizness un liels.Toties es ieekonomeju loti,40Ls vieta menesi es iztereju tik 8Ls.

 7. Sveiki ka nesen nopirku Ecigaretti, bet ta lidzinas kaa udens pipej ar kkadu skidrumu ieksha, nu protams ar garsham zemenju utt, bet man vinsh palidz, ir jau visadas e cigretes ,bet cik var saprast ir ari kaitigs :)

 8. Eleketroniskās cigaretes nav kaitīgas. Ja iegādājās e-šķidrumus e-cigaretei, kuri ir ar TUV sertifikātu, tad var būt drošs par augstu kvalitāti un sastāvu. TUV sertificētus e-šķidrumus piedāvā http://www.itaste.lv

Comments are closed.