asasasas

prezi – izmēģini!

Ieskaties: www.prezi.com

Nesen man labs draugs uzstājās lielas publikas priekšā ar pavisam jaunu, neredzētu prezentāciju. Mēs zālē visi sēdējām ar atkārtām mutēm un ar jautājumu – Kā tik forši var uztaisīt? Tā burtiski bija kā spēle ar bildītēm, tekstu.. tas viss nopietnais tur griezās kā zupa šķīvī.. Bet bij tik sasodīti interesanti.. Nē, es nerunāju par MS Office Power Pointu, arī ne par Movie Makeru vai vēl kaut ko šādu.. Tas ir jaunās paaudzes prezentāciju veidotājs – Prezi. Nosaukums intriģējošs, lai gan produkts tikpat lielisks un elastīgs!

Prezi izveidotāji ir gājuši soli prekšā visiem tiešsaites prezentāciju saitiem un atklājuši jaunu, satriecošu veidu, kā ar pietuvināšanu, attālināšanu, dažādiem rāmjiem, šriftiem, krāsām, skatu leņķiem izveidot unikālu, neatkārtojamu prezentāciju, kas ne tikai sajūsmina skatītāju, bet arī iedarbojas uz to ar tādu vizuālu spēku, ka “neskatīties” vienkārši nav iespējami.

Prezi piedāvā iespēju veidot unikālas 21.gadsimta prezentācijas tiešsaitē, tāpat iespējams tās veidot arī savā PC, nesaistes režīmā. Tiek piedāvāti 3 dažādi programmas varianti, pati lietoju bezmaksas variantu un nesūdzos. Izveidoto prezentāciju var demonstrēt gan interneta lapā, gan saglabājot kopiju savā PC. Pašas prezentācijas demonstrēšanai PC, nepieciešams Adobe Flash Player 10.  Ja ir vajadzība prezentāciju ielādēt flešā, nav jānoņemās kā ar Power Pointa prezentāciju –> ielādētos failus Prezi automātiski saglabā un gatavā prezentācija ir kā video fails, ko demonstrējot, katru prezentācijas detaļu tu vari pietuvināt, attālināt. Tāpat, kā jau tiešsaites prezentāciju saitam, iespējams izveidotās prezentācijas izlikt vispārējai apskatei (piemēram, universitāšu pasniedzējiem ļoti ērti savus lekciju materiālus izlikt turpmākai studentu lietošanai). Apgūt Prezi lietošanu mājaslapā iespējams pat 4 minūtēs, man tas aizņēma pusotru stundu.

Protams, ir vairāki mīnusi. Es pārsvarā prezentācijas taisu tiešsaites režīmā, un tad mans darbs ir diezgan atkarīgs no interneta serveru darbības. Tāpat gatavās prezentācijas nav iespējams labot uz vietas kaimiņa datorā, ja nu vienīgi viņam nav Prezi programmas datorā vai arī internets, tās ir kā filmas –> vienreiz samontē un rādi. Bet, savukārt, savā datorā un savā mājaslapas profilā–> labo, cik gribi.

Lai pats pārliecinātos par Prezi unikalitāti, noskaidrotu plusus mīnusus –> ieej www.prezi.com un darbojies! Veiksmi!

2 thoughts on “prezi – izmēģini!”

  1. Forši – kad vajadzēs kautko prezentēt, noteikti izmēģināšu ;)

  2. Paldies, tavs raksts man ļoti palīdzēja. Pietam es tagad rakstu ZPD par šo programmu takā iespējams viņa tuvākā gada laikā parādīsies 10.klases skolnieku obligātajā programmā.

Comments are closed.