asasasas

Cepumu saldā desa

Cepumu saldā desa

Sastāvdaļas:

1 paciņa Selgas šokolādes cepumu vai kādu citu cepumu pēc izvēles;
1 bundžiņa vārīta iebiezinātā piena;
marmelāde;
dzērvenes.

Cepumu saldā desa
Sīki sasmalcinām vienu cepuma paciņu. Lai sasmalcinātu es izmantoju blenderi, bet var arī ar gaļasmašīnu. Pievienojam sasmalcinātiem cepumiem, sagrieztu gabaliņos marmelādi, dažas karotes dzērveņu un bundžiņu vārīta iebiezinātā piena. Tad rūpīgi visu samaisām, izliekam uz pārtikas plēves. Cepumu saldā desa
Ietinam, izveidojot „desas” formu. Kad tas ir izdarīt, ieliekam uz kādām 2 stundām ledusskapī, lai sastingst. Cepumu saldā desa

Vārītā iebiezinātā piena vietā var likt sviestu, tad cepumu šokolādes desa nav tik salda.

Labu apetīti!

4 thoughts on “Cepumu saldā desa”

 1. Ieprovējiet šitos ar ķiršiem!
  Un pa virsu ar šokolādes mērci..
  mmm… saldi!

 2. Mans variants būs šāds – Cepumu-kakao saldā desa:

  800 g cepumu (piem., Mūsu Marka, Selga, Jubilejas u.tml.), 880 g cukura, 400 g margarīna, 5 olas, ~200 g kakao; piedevas: 100 g sīrupā ietaisītu apelsīnu miziņu, 250 g kubikos sagrieztas krāsainas marmelādes (dzeltenas, sarkanas, zaļas), melnais balzams, degvīns, pa 1 pudelītei ruma, citronu, vaniļas un mandeļu esences

  Cepumus liek uz plāts un cepeškrāsnī sabrūnina (5 min. pie 250 C, neapdedzināt!), mazliet padzisušus saliek uz paplātes (būs vieglāk savākt) un ar mīklas rulli sadrupina. Pavisam smalki nevajag, desā smukāk izskatīsies, ja daļa cepumu paliks arī nelielos gabaliņos.
  Cukuru un margarīnu palielā katlā uz uguns izkausē un, lēni maisot (ar koka karoti), izšķīdina cukuru (cik tas iespējams). Noņem no uguns, padzesē, pa vienai kuļot pievieno sakulstītas olas. Tad pieber kakao, cepumus un piedevas. Visu labi izmaisa, ļauj nedaudz padzist un liek uz folijas gabala. Veido desas formu, rūpīgi ietin un ledusskapī iekšā. Pirms pasniegšanas sagriež šķēlēs un atbrīvo no folijas.
  No dotā daudzuma iznāks 2 pamatīgas (kārtīga mājas viltotā zaķa izmēros) saldās desas.

  Piezīmes. Pamata sastāvdaļas ir cepumi, cukurs, margarīns (tā garšu nejutīs, tāpēc sviests nav vajadzīgs), olas (saistviela), kakao, apelsīnu miziņas (obligāti! – viens no galvenajiem garšas devējiem), marmelāde “actiņām”, balzams un esences garšai, degvīns garantētai uzglabāšanai. Ja pieliek pietiekami daudz alkohola, desu var ledusskapī uzglabāt ilgāk kā pusgadu – ļoti labi noder, kad mājās nav nekā cita salda :) Ar alkohola pievienošanu gan uzmanīgi – masu viegli sataisīt par šķidru, un tad būs ļoti grūti izveidot desas formu, masa plūdīs.
  Ja patīk, vēl var pievienot 250 g sakapātu zemesriekstu, mandeles, cukātus, kādas žāvētas ogas, kādu citu alkoholu (rums, konjaks, kāds liķieris) – pēc vēlēšanās un iespējām.

 3. Paldies Inguna, ka padalījies arī ar šo saldās desas varinatu, izklausās intiģējoši garšīgi, kas noteikti tiks izmēģināts un nogaršots, palutinot savas garšu kārpiņas.

Comments are closed.