asasasas

Kā es braucu uz Tallinu ar LUX Express

LuxExpress

Ņemot vērā daudzās biedējošās ziņas par gaužām kritisko ceļu stāvokli Latvijā, nolēmu šoreiz uz Tallinu braukt nevis ar savu bērīti, bet ar, priekš manis, jauno Eurolines LUX Express autobusu. Cik man zināms ir divi lieli konkurējoši uzņēmumi – Eurolines, kas pieder mūsu eesti brāļiem un Ekolines, kas ir pašu latviešu īpašumā (iespējams arī maldos). Par cik es esmu pagara auguma cilvēks, braukšana autobusā man allaž bijusi kā brīvprātīga spīdzināšana, jeb mazohisms. Nav vietas kājām, nav kur atstutēt galvu, utt., nu garie sapratīs. Tā nu mēs (es un Madara) nopirkām biļetes uz LUX autobusu, cerībā, ka mokām būs pienācis gals. Biļetes starp citu maksāja 17 LVL vienai personai, kas ir „baigi” daudz braucienam uz Tallinu.

Tā nu mēs ieradāmies autoostā un kāpām iekšā glaunajā busā. Pirmais iespaids labs, autobuss smuks, tīrs, šoferis laipns, viss kā nākas. Izrādās, ka mēs bijām nopirkuši biļetes uz sēdvietām pie galdiņiem, kas atrodas autobusa pakaļgalā un skaitās vēl glaunāk kā parastās. Pretim mums apsēdās glamūrīgu Sanktpēterburgas geju pārītis, viens kalsnāks, otrs makten ražens miesās. Abi visu ceļu tā arī pavadīja apspriežot modes lietas un jaunākās tenkas. Uzzināju, ka 5 Ls par manikīru ir ļoti laba cena un Armani veikals Tallinā esot aizvērts jo nevarēja samaksāt par īri. Jāsaka, ka sēdēt četras ar pus stundas un blenzt uz svešiem cilvēkiem man šķiet neveikli, tāpēc, ja brauc viens vai divatā, labāk pirkt parastās sēdvietas. Pie galda kājām arī sanāca mazāk vietas.

Vēl autobusā bez maksas iespējams malkot dažāda veida dzērienus kā, piemēram, kakao, tēju, kafiju. Kā arī apmeklēt tualeti un palasīt avīzes. Ir arī iespējams lietot WiFi. Pats gan nemēģināju, bet dzirdēju, ka tīkla kvalitāte nav īpaši laba.

Kopumā jāsaka, ka brauciens sagādāja mazāk baudījuma, kā biju gaidījis, autobusu ražotājiem vēl ir ko strādāt, lai radītu autobusu, kas būtu man piemērots. Turpmāk izmantošu privāto transportu, kas 2 personām ir arī nedaudz lētāk.

3 thoughts on “Kā es braucu uz Tallinu ar LUX Express”

  1. Es ar šo jauko kompāniju un atuobusu pag, vasarā braucu uz Viļņu.
    Internets bija okay,bet tikai pēc Lt robežas šķērsošanas pārtrūka.

  2. Autobuss un sēdvietas pie galdiņiem.
    Tas man izklausās pēc Gravitācijas likumu pārkāpšanas… ja Ņūtons vēl būtu dzīvs.. :D

  3. Tādi jau ir tie autobusi!Garajiem nav viegli un tur visāda publika sastopama! :D

Comments are closed.