asasasas

Danhaus – enerģiju taupošās mājas

Manuprāt lieliska alternatīva arī Latvijas tirgum, īpaši šajā laikā, kad cilvēki sāk aptvert, ka labiem laikiem mēdz sekot sliktāki laiki un ir vērts vairāk padomāt par taupību.  Vācu un dāņu kopuzņemums ir izstrādājis vairākus māju projektus un līdz sīkākajai detaļai pilnveidojis tos, lai nodrošinātu maksimālu energo efektivitāti. Šo māju arhitektūras un enerģijas taupīšanas koncepcija cēlusies no Skandināvijas, kas, kā zināms, ir nedaudz vēsāks reģions kā Baltija.

Danhaus māju pamatā ir atvērtas telpas, daudz gaismas, kā arī daudz tiek izmantots koks, kā dabīgs un silts būvmateriāls. Papildus tiek pielietota īpaša “polārās siltināšanas” metode, kas ļauj ikmēneša apkures rēķinu samazināt līdz vidēji 15 EUR, kas liekas smieklīga summa, zinot cik par siltumu maksā daudzstāvu māju iemītnieki Latvijā.

Lai ietauītu vēl vairāk, tiek izmantotas šādas tehnoloģijas:

 • Solārā sistēma nodrošinās 60% no nepieciešamā siltā ūdens daudzuma
 • Ventilācijas sistēma, kas nezaudē siltumu
 • Lietus ūdens savākšanas sistēma
 • Kamīns, kas sagādās prieku un omulīgu noskaņu, kā arī, vienlaicīgi, apsildīs visu māju
 • Avots

  Danhaus zaļās mājas

  Danhaus zaļās mājas

  Danhaus zaļās mājas

  Danhaus zaļās mājas

  Danhaus zaļās mājas

  Danhaus zaļās mājas

  1 thought on “Danhaus – enerģiju taupošās mājas”

  1. Viss jau ir labi un skaisti. Dizainu, galu galā, tāpat var dajebkādu uztaisīt. Cik ir izmaksas? Salīdzinot ar analoģisku tradicionālo māju. Vai mājas lietošanas laikā (15-25 gadi) papildus izmaksas atpelnās?

  Comments are closed.