asasasas

Biešu zupa jeb boršķs

Nepieciešams (6 personām):

 • 300g svaigs, jēls liellopa šķiņķa gabals;
 • 200g kūpināts šķiņķis;
 • 3 daiviņas ķiploka;
 • 3 vidēji kartupeļi;
 • 1 kg vārītu biešu;
 • sāls un citas garšvielas pēc gaumes.

Darba gaita:

Uzliekam katlā vārīties ūdeni. Kamēr ūdens silst, tikmēr sagriežam svaigo, jēlo gaļu kubiņos. Kad ūdens ir sācis vārīties, pievieno šķipsniņu sāls, var pievienot arī buljona kubiņus un liek vārīties sagriezto gaļu.

Gaidot, kad gaļa kļūs mīksta, sagriežam salmiņos vai kubiņos kūpināto šķiņķi, kartupeļus. Sarīvējam bietes uz rupjās rīves un sasmalcinam ķiploka daiviņas.

Kad gaļa ir izvārījusies, tad pievienojam kartupeļus un kūpināto gaļu. Kartupeļiem esot vēl pus izvārītiem, pievienojam bietes un sasmalcinātos ķiplokus. Pavāram kādas 10 min., noņemam no uguns un atstājam vēl kādas 10 min. ievilkties.

Pasniedz ar krējumu vai arī bez tā.

biesu zupa

1 thought on “Biešu zupa jeb boršķs”

 1. Biešu zupa un borščs NAV viens un tas pats. Borščā bieti NEKAD nedrīkst rīvēt. Un arīdzan biešu zupai konsistence ir daudz patīkamāka, ja biete ir griezta. Tas gan, protams, paņem laiku.
  A borščam (īstam) bietītes un sīpoli ar burkāniem jācep īstos no speķa izčurkstinātos taukos. Ai-ai-ai, cik neveselīgi. Toties, cik garšīgi.
  Un buljona kubiņi…. A gaļu tad priekš kam?
  Labāk tā – iemet liellopa stilba gabalu ar kaulu, sīpolu un burkānu (veselu) uz 1-2 stundām vārīties (pa vidam protams, ir tehnikas, kā noputot), un nekādu kubiņu nevajadzēs! Un tas būs nesalīdzināmi veselīgāk, lai arī dārzeņi būs sautēti taukos, nekā buljon kubiņš, kur vidēji 100g gaļas ir sadalīts pa 1000 kubiņiem. Nez, kas ir pārējais? ;)

Comments are closed.