asasasas

Mansfīldas parks

Pēc Džeinas Ostinas pēdējā izlasītā romāna – Emma, bija doma mest mieru šīs autores romāniem, bet galu galā tomēr nolēmu, ka iespējams nākamais romāns būs saistošāks par iepriekšējo. Iesoļojot bibliotēkā, kā nākamo izvēlējos – Mansfīldas parks, jo visi pārējie vai nu bija izlasīti vai arī jau kāds cits tos lasīja.
Romāns stāsta par Fanniju Praisu (Fanny Price), kas nāk no lielas, bet nabadzīgas ģimenes un tā kā naudas līdzekļu vienmēr bija pamaz un arī rūmes visiem bija maz, tad Fannijas mātes bagātie radi – Bertramu ģimene, uzņēmās rūpes par Fanniju. Fannijai bija tikai 10 gadu, kad bija jāšķiras no savas ģimenes.
Bertramu ģimenē jau aug četri bērni – Toms, Edmunds, Marija, Jūlija, kas Fannijas ierašanos uztvēra katrs savādāk. Jau no pirmās dienas Fannijai bija skaidrs, ka pret viņu attieksme šajā namā būs kā pret otrās šķiras cilvēku un ka viņas ierašanās šajā namā nav uz īsu laika sprīdi. Vienīgais draugs, ko Fannija iemanto ir Edmunds, kas pret viņu izturas kā pret līdzīgu un kuru Fannijas ierašanās tikai priecē.
Dzīve rit savu gaitu un nekas dižs nav mainījies ne Fannijas, ne Bertramu ģimenes dzīvē. Tomēr Fannijai sasniedz 18 gadu vecumu, dzīve sāk mainīties. Viņas onkulis, kopā ar vecāko dēlu – Tomu, dodas uz Antigu, kur ir radušās problēmas ar vergiem un kuras ir steidzami jāatrisina. Onkuļa prombūtnes laikā, ierodas valdzinošie brālis un māsa Kroufordi – Henrijs un Mērija, kas Bertramu ģimenes dzīvi sagriež kājām gaisā.
Manuprāt, tieši tāpat kā romānā „Emma”, romāna beigas bija sasteigtas un notikumi risinājās pārāk lēni, bet kopumā romāns bija interesants.
Savukārt tie, kuri vēlas iepazīties ar romāna varoņiem un tajā aprakstītiem notikumiem, bet grāmatu lasīšanai nepietiek laika vai arī grāmatu lasīšana nesagādā lielu prieku, var noskatīties divas „Mansfīldas parks” filmas, viena ir uzņemta 1999. gadā, bet otra 2007. gadā. Katra no filmām atspoguļo galvenos grāmatas notikumus, tikai katra savādākā veidā – kaut kas tiek izlaists no grāmatas notikumiem un kaut kas tiek pārrakstīts. Grāmatai vairāk pietuvināta ir 2007. gada filmas versija.