asasasas

Emma

Turpinot iepazīties ar Džeinas Ostinas romāniem, kā nākamo izvēlējos romānu “Emma”. Galvenā varone ir Emma Vudhausa, kas agrā bērnībā ir zaudējusi māti un uzaugusi neirotiska tēva paspārnē. Emmas vienīgā sirdsdraudzene līdz šim ir bijusi viņas guvernante Miss Teilore un vienīgais kritizētājs un padomdevējs– misters Naitlijs, kas ir labs tēva draugs un tuvākais kaimiņš. Pēc veiksmīgas Miss Teilores izprecināšanas, Emma meklē sev jaunu sarunu biedreni, ko veiksmīgi arī atrod Harietas Smitas personā. Iepazīstoties nedaudz tuvāk ar Harietu, Emma nolemj atrast Harietai veiksmīgu dzīves partneri un šeit sākas misēkļu, pārpratumu un neveiklu situāciju sērija.
Romāns „Emma” ir Džeinas Ostinas viens no pēdējiem darbiem un ir savādāks kā citi viņas darbi, jo galvenā varone ir ne tikai finansiāli nodrošināta, bet arī neizrāda ieinteresētību pretējā dzimumā (vismaz līdz grāmatas vidum). Jāsaka, ka šis romāns nelikās tik aizraujošs kā „Lepnums un aizspriedumi”, varbūt tāpēc, ka Džeina Ostina katru notikumu mēģināja aprakstīt iespējami detalizēti, kas izvērta viena notikuma aprakstu pārāk garu un, manuprāt, romāna beigas bija sasteigtas.
Savukārt tie, kuri vēlas iepazīties ar romāna varoņiem un tajā aprakstītiem notikumiem, bet grāmatu lasīšanai nepietiek laika vai arī grāmatu lasīšana nesagādā lielu prieku, ieteiktu noskatīties 1996. gadā uzņemto filmu „Emma” ar Gvinetu Paltrovu galvenajā lomā. Šajā filmā raiti tiek izspēlēti galvenie grāmatas notikumi, tomēr dažu aktieru aktierspēli varētu vēlēties daudz labāku.
Ja nu gadījumā, kāds tomēr vēlās plašāku versiju par šo grāmatu video formātā, tad var noskatīties 2009. gada BBC uzņemto četru sēriju televīzijas filmu ar tādu pašu nosaukumu kā grāmata – Emma.