asasasas

NLP jeb spēles ar prātu un iedomām

NLP – tas ir veids, kā sasniegt noteiktu mērķi, runājot uzsverot konkrētas lietas, uz kurām vērsts mērķis, veicot noteiktas darbības, komunicējot atvērti un pārliecinoši, spelējoties ar prātu un iedomām. Ne katram ir iespējams ko tādu attīstīt labā līmenī, visvairāk to izmanto hipnozes speciālisti, psihlogi, pārdošanas profesionāļi, sabiedrisko attiecību speciālisti, kā arī zagļi un krāpnieki.

NLP kā komunikācijas, personiskās izaugsmes un psiholoģijas paņēmiens veidojies 1970.-tajos gados, ASV. Tas izmantots dažādu problēmu risināšanā – kā piemēram – depresija, fobijas, ieradumi, psiholoģiskas problēmas u.tml. Paņēmiens radīts, lai dzīve attīstītos gaišākās krāsās, būtu pilnīgāka un bagātāka, lai cilvēki izmantotu pilnu savu potenciālu savu mērķu attīstīšanai.  Kopš 1970.-tajiem gadiem NLP ir stipri kritizēts, transformēts, pašreiz NLP paņēmienu apmāca Paula McKenna uzņēmumā, kā arī vairākos semināros visā pasaulē.

NLP praktiski ir ”veselīgas domāšanas process”, kura rezultātā visas cilvēka darbības ir kontrolētas gan attiecībā uz sevi pašu, gan uz apkārtējiem cilvēkiem.  NLP balstīts uz atmiņu, uzmanību, loģisku rezultātu paredzamību, kā arī situācijas analīzi un kritizēšanu – patiesība ir nezināma, līdz netiek pierādīta. NLP paņēmieni ir daudz un dažādi, bet to rezultāts vērtējams pēc tā, cik saistīti darbojas cilvēka domāšana, refleksi, psiholoģija un darbības pēc NLP terapijas.

Kā labākais piemērs Eiropā varētu būt britu iluzionists, mākslinieks Derens Brauns (Derren Brown), kas ar NLP nodarbojas augsti profesionālā līmenī un ir kļuvis par Lielbritānijas šovbiznesa zvaigzni, parādoties dažādos šovos, kā piemēram, ”Trick of the Mind”, ”Trick or Treat”, ”Derren Brown: Mind Control” u.c. Pateicoties Derena Brauna darbībai, daudzi briti ieguvuši ticību saviem spēkiem, uzdrošināšanos, pārkāpuši pāri negatīviem pagātnes notikumiem…

Derena Brauna video plašā klāstā ir pieejami youtube, sākot no video, kur Derens Manhetenā norēķinās ar balta papīra lapām naudas vietā, beidzot ar kabatzagļa izgājieniem Lielbritānijas metro stacijās.

Manuprāt, viens no vislabākajiem piemērs ir video par velosipēdu. Šajā video piedalās labi pazīstamais britu aktieris Simons Pegs, kas ir viens no daudziem Derena Brauna ”upuriem”, video laikā Simons Pegs ir ieradies studijā ar ideju par savu sapņa dāvanu, bet video laikā viņš savas domas maina, un pats nesaprot kāpēc. Atbilde ir NLP Derena Brauna izpildījumā.