asasasas

Spilvens pakaviņš

spilvens-pakavins

Spilvens pakaviņš – universāla manta, noder gan maziem, gan lieliem. Ne vienu reiz vien braucot kādā ceļojumā esmu redzējusi, kā cilvēki diezgan ērti iekārtojas uz šī te spilvena – kakla balsta, bet apskatot šī te produkta cenas veikalā un internetā man radās šaubas vai man maz tāds ir jāpērk. Vēlme ekonomēt rosina domāšanu meklēt alternatīvus variantus. Manuprāt, ekonomiskākais variants ir tādu pašrocīgi uzšūt, ko arī darīju. Aizgāju uz audumu veikalu un nopirku flīsa audumu (50 cm), pildījumam mājās auduma atgriezumi jau bija.

Sāku ar to, ka pašrocīgi uzvilku pakaviņa formu uz avīzes lapas, izgriezu un piemērīju savam kaklam. Kad tika atrasts īstais izmērs, to uzzīmēju uz auduma un izgriezu. Tā, kā es gribēju, lai aizmugurējā kakla daļa būtu apjomīgāka, tad vēl es izgriezu divas detaļas (smailītes formā, skatā no augšas) vienu platāku un otru šaurāku, ko piešūt pakaviņam iekšējā vīlē un ārējā vīlē.

spilvens-pakavins

Šūšanu sāku ar to, ka piešuvu divas mazākās detaļas pie pakaviņa pamatformas un tad sašuvu kopā pārējo, atstājot tikai nelielu spraugu pa kuru ievietot pildījumu. Pildījumam izmantoju dažādu audumu atgriezumus, kas bija mājās. Kā pildījumu var izmantot arī veca spilvena, segas pildījumu (protams, pirms tam to izmazgājot), veikalos nopērkamu pildījumu spilveniem vai arī griķu sēnalas (pievienojot klāt kādu lavandas ziediņu saldākam miegam).

Man pakaviņš uzšuvās nepilnā stundā.

spilvens-pakavins

Spilvens pakaviņš var tikt pasniegta kā dāvana kādam ceļot mīlim vai jaunajai māmiņai. Novēlu veiksmīgu darbošanos!

P.S. – Pakaviņa krāsa (bildē, kur tas ir gatavs) izskatās savādāk, jo tika fotogrāfēts citā gaismā, dienas gaismā pakaviņš ir zilā krāsā.