asasasas

Adīta šalle

Tā kā laukā ir ziema, tad bija jāsāk domāt par siltākiem apģērba gabaliem. Viena no manām jaunajām iegribām bija jauna šalle, bet staigājot pa veikaliem un izvērtējot cenas, izdomāju, ka pati mēģināšu tādu sev uzadīt. Kā nekā skolā bija mājturības stundas un mums bija arī jāmācās adīt, tā kā kaut kādas iemaņas man bija.

Sāku ar vienkāršām lietām, nopirku dziju, pietiekami biezu, lai darbs ātrāk ietu uz priekšu un adāmadatas 8 mm, jo tādas mājās nebija. Šalli uzadīju divos vakaros un tās garums ir aptuveni 1.7 m un platums – 13 cm. Kopumā man šalle izmaksāja 6.30 Ls, tas ir 4.95 Ls – dzija un 1.35 Ls adāmadatas.

Tātad, ja vēlies arī uzadīt šalli, tad tev vajadzēs:

  • 200 g biezas dzijas;
  • 8 mm adāmadatas, var ņemt arī lielākas, mazākas gan neiesaku, jo tad vajadzēs vairāk dzijas;
  • 2 brīvus vakarus.
  • Sākumā uzmet 22 valdziņus. Ja grib platāku šalli, tad uzmet vairāk, bet tad jārēķinās, ka dzija būs nepieciešama nedaudz vairāk var arī šalle būs īsāka. Ada „Sviķelī 1×1”, tas ir viens valdziņš izadīts labiski, nākošais kreiliski. Ja vēlies šalles galos bārkstis tad atstāj nedaudz dzijas.

    Lai izveidotu bārkstis, sagriez dziju aptuveni 16 cm garos pavedienos, bārksts garums sanāks aptuveni 7-8 cm. Tādus pavedienus tev vajadzēs 22. Nākošais solis ir tos pievienot šallei, tas ir saloki katru pavedienu uz pusēm un izveidojušos cilpiņu ar tamboradatas vai ar adām adatas palīdzību iever adījumā, tad satver otru galu, to kas palika neizvērts, un izver cauri pavediena cilpiņai un pievelc, lai nostiprinās. Kad tas viss ir izdarīts, tad šalle ir gatava valkāšanai vai dāvināšanai.

    Tā kā ir palicis tikai nedaudz līdz Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, tad tā varētu būt lieliska dāvana kādam mīļam un tuvam cilvēkam vai arī kādam draugam.

    šalle