asasasas

Kā samazināt rēķinu par elektrību

Pirmām kārtām vajadzētu ņemt vērā, ka būtisks faktors ir telpas krāsas. Tumši toņi slāpē gaismu, turpretī gaiši toņi palīdz gaismai vieglāk aizpildīt telpu, patērējot mazāk resursus.

Vajadzētu arī apsvērt pāreju uz ekonomiskajām spuldzēm, kas atsevišķos gadījumos patērē pat vairākas reizes mazāk enerģijas, kā kvēldiega spuldzes. Šeit gan jāņem vērā fakts, ka ekonomiskās spuldzes nevajadzētu bieži slēgt ārā – iekšā, tādejādi tiek samazināts to mūžš. Tomēr, arī ļaujot tām degt ilgāk, tās visticamāk patērēs mazāk enerģijas, kā kvēldiega spuldzes. Tādejādi tiks ietaupīta nauda un vienlaicīgi varēsim baudīt vairāk gaismas.

Iegādājoties jaunas elektroierīces, vispirmāmkārtām vajadzētu skatīties uz elektrības patēriņa rādītāju, kas parasti tiek apzīmēts ar alfabēta burtiem, kur A nozīmē viszemāko patēriņu, B mazliet lielāku, utt.

Viens no lielākajiem elektrības rijējiem saimniecībā ir putekļu sūcējs. Ieteicams biežāk māju izslaucīt ar slotu, protams, tepiķim šis ieteikums nederēs. Ietaupīt laiku var arī istabu jau iepriekš sagatavojot tīrīšanai, lai pēc tam, procesa laikā, nav jābīda mēbeles.

Maizes cepšanai, olu vārīšanai, kafijas vārīšanai vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties speciāli šim nolūkam paredzētas ierīces, jo tās parasti patērē būtiski mazāk elektrības, kā plīts virsma, krāsns. Protams, tas atmaksāsies tikai tad, ja jūs attiecīgās darbības veicat bieži.

Gatavu ēdienu sildīšanai labāk izmantot mikroviļņu krāsni, tā patērē krietni mazāk enerģijas, kā elektriskā plīts.

Visbeidzot ieteicams atvienot no elektrības tīkla visas elektroierīces, kurām ir gaidīšanas režīms (parasti deg gaismiņa, kad ierīce ir izslēgta). To var atrisināt ar sadalītāju, kam ir izslēgšanas poga, vai vienkārši atvienojot no elektrības padeves.