asasasas

Kā samazināt degvielas patēriņu

1. Izvairieties no lieka svara pārvadāšanas, uz katriem papildus 100 kg, ko jūs pārvadājat, auto patērē aptuveni 0,5 l benzīna uz 100 km. Tāpēc labāk nevadāt bāgāžniekā liekas mantas.

2. Ja ir nepieciešams veikt daudzus īsus izbraucienus: uz bērnudārzu, veikalu, utt., ieteicams tos pēc iespējas apvienot. Auto patērē daudz vairāk benzīna, kad tas ir atdzisis.

3. Jumta bagāžnieks – arī tukšs jumta bagāžnieks ievērojami palielina banzīna patēriņu, tas saistīts ar vēja pretestību. Ja jumta bagāžnieks netiks lietots, to vajadzētu noņemt.

4. Riepas – jāpievērš uzmanība pareizu, laika apstākļiem atbilstošu riepu izvēlei, kā arī regulāri jāpārbauda spiediens riepās. Ja spiediens būs pārāk zems, jārēķinās ar ievērojamu benzīna patēriņa pieaugumu. Spiedienam parasti jābūt 1.8-2.2 atmosfērām, norādei vajadzētu būt atrodamai vai nu auto durvju iekšmalā, vai arī zem benzīna bākas vāka.

5. Kondicionieris – tas var palielināt benzīna patēriņu pat līdz 10%, dažreiz varbūt tiešām pietiek ar loga atvēršanu.

6. Izvairieties no pārāk ātras braukšanas, uz šosejas nevajadzētu braukt ārtāk par 100 – 120 km/h. Ietaupīsies nauda gan uz benzīna patēriņu, gan soda naudām.

7. Uzsākot braukt, pēc iespējas ātrāk pāriet uz augstāku pārnesumu, no pirmā uz otro pārnesumu vajadzētu pārslēgt, kad ir veikta distance aptuveni viena auto garumā.

8. Centieties braukt pēc iespējas konstanti, strauji gāzējot un bremzējot benzīna patēriņš var pieaugt pat par 30%.

9. Pētījumos ir noskaidrots, ka sintētiskā motoreļļa samazina benzīna patēriņu startējot par aptuveni 5%.

10. Ļaut automobīlim aizripot līdz paredzamajam šķērslim (luksoforam, gājēju pārejai), nevis strauji bremzēt. Atstāt ātruma pārslēgu pārnesumā, tad ļaut auto aizripot līdz šķērslim, sākt bremzēt tikai īsi pirms šķēršļa (atkarībā no ātruma). Pilsētas satiksmē šadi var ietaupīt pat līdz 20% benzīna.